Fıkra gibi olay! Adresi karıştıran kepçe operatörü yanlış binayı yıktı

Samsun’un Atakum İlçesinde yaşanan olayda kepçe operatörü adresi karıştırdı yanlış binayı yıktı. Yaşanan olayın ardından bir de yıkılan binanın sahiplerinden masrafları talep etti.

Samsun’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir kepçe operatörünün neden olduğu olayda yanlış bina yıkıldı. Daha sonra taraflar arasında masraf sorunu tartışması yaşandı. İşte fıkra gibi olayın tüm detayları. 

ADRESİ KARIŞTIRDI YIKILMAYACAK OLAN BİNAYI YIKTI

Olay, Atakum ilçesi Esenevler Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ahmet Çelik isimli vatandaş ortağı olduğu arsa ve üzerindeki 2 katlı evi yeni binalar yapılmak üzere bir müteahhitlik firmasına teslim etti.

Müteahhit firma arsadaki evin yıkımı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yıkım için belediyeden yıkım ruhsatı beklenirken, başka bir firmanın kepçe operatörü gideceği adresi karıştırınca gelip bu binayı yıktı.

“YAKIN BİLE DEĞİL”

Konu Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne taşındı. Yanlış binayı yıkan kepçe operatörü olay sonrası yıkım masraflarını talep etti. Ortaya çıkan anlaşmazlık müteahhit firmanın araya girmesiyle çözüldü. Yanlışlıkla yıkılan binanın ileri bir tarihte yıkılacak olması ise maddi zarar oluşmasını engelledi. Ancak yaşanan olay şaşkınlık yarattı.

Yıkılan evin sahibi ise basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında “Ben yıkacaktım burayı zaten müteahhitle anlaştık. Müteahhit bana verecekti burayı. Ben gelmeden başka bir, kepçeci burayı yıkmaya başlamış. Müteahhit de bunu duymuş. Komşular ona haber vermişler. Müteahhit de beni aradı durumu anlattı. Benim haberim olmadığını söyledim. Adres yanlışlığından gelip yıkmış burayı.” ifadelerini kullandı. Ev sahibi ayrıca kepçe operatörünün yıkması gereken adresin 2 km ötede olduğunu ifade ederek yakın olsa anlarım yakında değil dedi. 

Yukarı