Hükümetten belediyelere konut için arsa çağrısı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati belediye başkanlıklarına bir çağrıda bulunarak konut arzı için mahalle aralarında bekleyen arsaların hızlı bir şekilde yapılaştırılmasını istedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konut sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati il ve ilçe belediye başkanlıklarına yapmış olduğu çağrısı ile arsaların tespit edilmesini ve yapılaştırılmasını istedi. Konut arzı konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Nebati devletin her türlü desteği vereceğini açıkladı.

MALİYE BAKANI NEBATİ’DEN BELEDİYELERE KONUT ÇAĞRISI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin (TKBB) 21. Olağan Genel Kurulu’nda kürsüye çıktı. Burada ekonominin temel sorunları başta olmak üzere birçok konu hakkında açıklamada bulunan Bakan Nebati, son dönemlerin en önemli gündem maddesi olan konut sorunu hakkında konuştu. 

Bu noktada konut üretimi için belediyelere seslenerek özellikle mahalle aralarında bekleyen arsaların hızlı bir şekilde yapılaştırılması için yerel yönetimlerden destek istediklerini söyledi. Bakanlık olarak hedeflerinin ne olduğunu ve bu alanda neler yapılabileceği hakkında da konuşan Nureddin Nebati “Yerel yönetimler de bu konuda bize destek verirlerse özellikle İstanbul’da hızlı bir şekilde ve özellikle de mahalle aralarındaki arsaların hızlı bir şekilde konut üretimini gerçekleştirecek imkanları seferber etmekle, bu yıl içerisindeki İstanbul’daki konut arzını karşılayacak şekilde bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. Biz varız, biz hazırız. Her türlü imkanı ortaya koyacak gücümüz var.” açıklamasında bulundu.

Maliye Bakanlığı ve hükümet olarak hedeflerinin konut piyasasında oluşan ihtiyacın hızlı bir şekilde karşılanması olduğunu ifade eden Bakan Nebati bu noktada ellerinden gelen tüm gayreti gösterecekleri ifade etti. 

Yukarı