Bakan Nureddin Nebati uyardı: Ensenizdeyiz!


Kategori

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada hafta başında açıklanan konut paketleri sonrası satılık konutlara zam yapanlara seslenerek “Aykırı işlem yapanlar tespit edildi. Ensenizdeyiz” şeklinde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Finansal Kurumlar Birliği 10. Olağan Genel Kurulu’nda çok önemli açıklamalar yaptı. 

Yaptığı açıklamada hafta başında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği  konut paketleri sonrası satılık evlere yapılan zamlara da değinen Bakan Nureddin Nebati, “Bu paket açıklanmadan önce tüm verileri aldık. İnternet üzerinden satış fiyatları ve ilanlar tek tek tespit edildi. Konutla ilgili paket açıklandığının ertesi günü aykırı işlemle yapılanların tamamı tespit edildi” şeklinde konuştu.

“Biz bir işlem yaparken vatandaşın rahat etmesi için yapıyoruz” diye konuşan Nebati, “Kısa günün karı diyerek bizi aldatmalarına izin vermeyeceğiz. Bunu yapanlar bilsinler ki ensenizdeyiz. Vatandaşın konuta ihtiyacı var. Konut üreticisinin finansmana ihtiyacı var biz bunu sağlamaya çalışıyoruz” dedi.