İlk Evini Alacaklara Müjde! 

The new house

Konut fiyatlarını indirmeye yönelik çalışmalar yapan hükümet yetkilileri, hazine arazilerini konut yapımına açtı. Sıradaki hamle ise düşük faizli kredi kampanyası olacak. 

Konut fiyatlarının çok yüksek seyretmesi nedeniyle birtakım önemler ve fırsatlar yaratılmaya başlandı. Bu adımlardan ilki de vatandaşların ilk evini satın alabilmesi yönünde oldu. Dar ve orta gelirli aileler 120 ay vade olmak üzere 1,20’lik faiz oranlı kredi kullanarak ev sahibi olabilecek. 

Kredi vasıtasıyla ev sahibi olmak isteyen ailelere özel uygun fiyatlı yeni projeler sunulacak. Özellikle kira fiyatlarının artış göstermesi ile birlikte 1,20’lik faiz oranıyla 120 aylık vade ile beraber kira öder gibi ev sahibi olabilecekler. Yeni kampanya kapsamında faiz oranı 1,20 olduğu için 2 milyon TL’nin aylık ödemesi 27 bin 174TL olacak. 

Kampanya kapsamında söz konusu krediler yalnızca kamu bankalarından alınabilecek. Kısacası dar ve orta gelirli aileler devlet güvencesi kapsamında ev sahibi olabilecekler. Böylece kendilerini daha güvende hissedebilecekleri bu fırsat için Ekim ayında başvuruların açılması bekleniyor.  

Yukarı