TOKİ Sosyal Konut Projesi kapsamında 17 ilde temel atıyor

250 bin sosyal konut projesinde temel atma töreni düzenlenecek şanslı iller açıklandı! 250 bin sosyal konut projesi ilk hangi illerde başlayacak, 17 il hangisi?

Dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile hayata geçirilecek olan 250 bin sosyal konut projesinde beklenen müjdeli haber geldi. TOKİ başvurusu yapmak isteyen kişiler en çok evlerini ne zaman teslim alacaklarını merak ederken projede beklenen açıklama geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 250 bin sosyal konut projesinde Ekim ayında temel atma işlemlerine başlanacağı duyurulmuştu. TOKİ tarafından yapılan son dakika açıklaması ile temel atma töreni düzenlenecek olan 17 il açıklandı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ‘nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile beklenen duyuru yapıldı. TOKİ paylaşımında “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin ilk temelini 5 bin konut ile 17 ilimizde 25 Ekim’de atıyoruz. Milletimize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verilerek ilk olarak 5 bin konutun temellerinin atılacağı ilan edildi. 

TOKİ tarafından yayımlanan listede yer alan 17 il ise şu şekilde sıralandı:

Ankara, 

Afyon, 

Amasya, 

Aydın, 

Bolu, 

Diyarbakır, 

Elazığ, 

Erzurum, 

Kahramanmaraş, 

Kırşehir, 

Konya, 

Manisa, 

Muğla, 

Tunceli, 

Uşak, 

Yozgat, 

Zonguldak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir