TOGO Kuleleri Yıkılacak!

Geçtiğimiz yıl tartışmaların odağı haline gelen, Sinan Aygün’ün Ankara’da inşa ettiği Togo Kuleleri için yıkım kararı alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın eski yönetim döneminde kişisel ilişkiler ile olması gerekenden çok fazla imarla inşa edildiğini söylediği Togo Kulelerini mühürlemişti. Sonrasında düzenlediği basın toplantısı ile rüşvet iddiaları ortaya atan ve sonra kendisi bunu çürüten Sinan Aygün’e kötü haber ABB’nin bugünkü kararıyla aldı.

28 Nisan 2022 tarihli Encümen kararında Togo Kuleleri için yıkım kararı çıktı. Yapılan duyuruda şu sözlere yer verildi: “

TOGO Kulelerine ilişkin encümen kararının alınacağı toplantı bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur YAVAŞ Başkanlığında gerçekleştirildi.  

Toplantıda, Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce Belediyemize bu konuda yazılan yazı, muhtelif yargı kararları ve imar mevzuatı birlikte değerlendirilerek HALİHAZIRDA MÜHÜRLÜ OLAN KULELERİN YIKIM KARARI ALINDI.

Belediye Meclisi’nde emsalin 1.5 oranına düşürülme kararı tüm siyasi partilerin oy birliğiyle alınmasına rağmen; yıkım kararının alındığı bugünkü encümen toplantısına AK Partili ve MHP’li üyeler katılmadı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir