İşte Hükümetin Konut Fiyatlarını Düşürme Planı!

Yüksek konut fiyatlarının nasıl düşürüleceğine ilişkin hükümet cephesinden açıklama geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, konut fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı.

Konut ve kira fiyatları son ayların gündem maddesi olurken hükümet bu konu hakkında birçok hamle yaparak fiyatları kontrol altında tutmayı hedefliyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, YouTube üzerinden yapılan bir canlı yayına katılarak konut fiyatları hakkında açıklamada bulundu. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ekonomik gelişmeler ve enflasyonla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, pandemi sürecini anlatarak bir talep enflasyonunun ortaya çıktığını söyledi. Kurtulmuş, bu durumun önüne geçilebilmesi için Türkiye’de arz yönlü politikaların uygulanmaya başladığını ifade etti. 

Konut kiralarının oldukça yüksek olduğunun altını çizen Kurtulmuş, bu durumu yalnızca vatandaşların değil toplumun her kesiminin yaşadığını belirterek, çıkış yolunun Türkiye’de konut arzının ciddi ve güçlü bir şekilde desteklenmekten geçtiğini söyledi. 

Dar ve orta gelirli vatandaşlar için ucuz kredlerle konut satın alabilecekleri fırsatların oluşturulması gerektiğinin altını çizerek, vatandaşların dövizin sabit noktada tutulabilmesi, enflasyonun ortaya çıkmasına neden olan büyün durumların kontrol altına alınarak enflasyonist baskının azaltıması için alan oluşturulmaya çalışıldığını ifade etti. Yetkili kişilerin bu konu hakkında sabah akşam çalıştığını söyleyerek, en hızlı şekilde çözüme ulaşma gayretinde olduklarını aktardı. 

Öte yandan vatandaşların alım gücünün azaldığını belirten Kurtulmuş, bu durumunun önüne geçilerek vatandaşın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Burada yapılması gerekenin çalışanların ücretlerini yukarıya taşımak olduğunu vurgulayarak, aynı zamanda fiyatların da aşağı çekilerek vatandaşların bu zorlu süreçten en az hasarla kurtulmasını hedeflediklerini aktardı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir