Ev sahibinin yaptıkları vicdanları sızlattı

Arnavutköy’de meydana gelen olayda yaşlı çiftin oturdukları evin kilidi ev sahibi tarafından değiştirildi. Akşam eve gelen Altıparmak ve Ayşe Doğan çifti ise içeride eşyalarının olduğu daireye giremeyince göz yaşı dökerek polisten yardım istedi.

Arnavutköy’de kiracısı olan yaşlı çifti evinden çıkarmak isteyen ev sahibi, çiftin dışarıda olduğu vakitte dairenin giriş kapısının kilidini değiştirdi. DHA’nın haberine göre, akşam eve gelen Altıparmak ve Ayşe Doğan çifti içeride eşyalarının olduğu daireye giremeyince göz yaşı dökerek polisten yardım istedi. Evlerinden zorla çıkarıldıklarını iddia eden çift, ev sahibinden şikayetçi oldu.

KAPININ KİLİDİNİ DEĞİŞTİ

Olay, Arnavutköy´de yaşandı. İddiaya göre 3 yıldır kiracı olarak yaşadıkları evden, ev sahibinin evi sattığı için çıkarılmak istenen Doğan çifti, ev sahibinden yeni bir ev bulabilmek için süre istedi. Kış ayı yaklaşırken kiralık ev bulamayacaklarını düşünen Altıparmak Doğan ve eşi Ayşe Doğan, ev sahiplerinden yaz ayına kadar süre istedi. Dün akşam saatlerinde dolaşmaya çıkan çift evlerine döndüklerinde anahtarları ile evlerinin kapısını açamadıklarını gördü. Kapı kilidinin değiştirildiğini anlayan doğan çifti neye uğradığını şaşırdı. Karanlığın çökmesi ve soğuk havayla birlikte sokakta kalan yaşlı çifti o halde gören mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. İçerisinde tüm eşyalarının bulunduğu evlerine giremeyen Altıparmak ve Ayşe Doğan, yaşadıklarını göz yaşları eşliğinde anlattı.

“KİRAMIZI ÖDÜYORDUK”

Yaşadıklarını anlatan 84 yaşındaki Altıparmak Doğan, “Biz eve geldik içeriye girmeye çalıştık ama giremedik her şeyimiz içeride, biz 2 senedir burada yaşıyoruz. Kiramızı ödüyoruz. Ben 1938 doğumluyum eşimle beraber bu evde yaşıyordum. Evi satmış ev sahibimiz, bu yüzden çıkmamızı istedi. Biz ev aradık ama bulamadık. Eşyalarımız içeride kaldı. Her şeyimiz içeride kaldı. Polisi aradılar bilmiyorum bir şey olmazsa dışarıda yatacağız” dedi.

Hukukçular ise yaptıkları değerlendirmede evin kullanım hakkının kiracıya ait olduğu belirtilirken ev sahibini kesinlikle böyle bir hakkı olmadığını ve dava konusu olacağı konusunda uyardı. Ev sahibi sadece tahliye davası açma hakkına sahip bulunuyor. 

Yukarı