Bakan Murat Kurum: “Depremin İzlerini Siliyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da İzmir depreminin 2. yıl dönümünde, yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verildi. Bakanlık, deprem sonrasında Bayraklı ilçesi sınırları içerisinde deprem sonucu çöken veya ağır hasar gören yapıların bulunduğu alanda 1.404 konutun ve 289 iş yerinin hak sahiplerine teslim edildiğini açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, teslim edilmeyen konut bağımsız birim adedinin 15, ticari birim adedinin de 10 olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca Bayraklı ilçesindeki Şehir Hastanesi’nin olduğu bölgede 2 bin 816 konut ve 60 iş yeri inşaatlarının etaplar halinde devam ettiği ve yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminin 2’nci yıl dönümü nedeniyle resmî sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Bakan Kurum, paylaşımında şu ifadelerde bulundu:

“2 yıl önce bugün! Saat 14.51! 16 saniye! Hiç bir anını unutmadan İzmir’imizde depremin izlerini silmeye çalıştık. Başlattığımız büyük dönüşümle yavrularımızın geleceğe güvenle bakacakları okullar; hemşehrilerimizin sağlıkla oturup çalışacağı ev, iş yerleri inşa ettik. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Allah memleketimize bir daha deprem acısı yaşatmasın!”

Yukarı